مجلس به دنبال ساماندهی بازار مسکن است/طرح نمایندگان برای پیش فروش ساختمان

٫۱۵شهریور٫ ۱۳۹۹
۰ نظر

نماینده سبزوار در مجلس با بیان اینکه نمایندگان به دنبال ساماندهی بازار مسکن هستند، گفت:وکلای ملت طرحی برای پیش فروش ساختمان تدوین کرده اند.

بهروز محبی نجم آبادی نماینده سبزوار در مجلس در گفت و گو با خبرنگار پارلمانی خبرگزاری تسنیم، با بیان اینکه اخیراً جمعی از نمایندگان طرحی را برای ساماندهی پیش فروش ساختمان طراحی کرده اند، گفت: در چند سال گذشته مشکلاتی در راه پیش فروش ساختمان وجود داشته که باعث اختلافاتی بین خریدار و فروشنده شده که امیدواریم با این طرح برخی از این مشکلات حل شود.

وی با اشاره به جزئیاتی از این طرح، ادامه داد: بر اساس این طرح که تقدیم هیئت رئیسه مجلس شده است، ‌قرارداد پیش فروش ساختمان باید از طریق تنظیم سند رسمی نزد دفاتر اسناد رسمی صورت پذیرد .

عضو کمیسیون برنامه و بودجه و محاسبات مجلس اضافه کرد:همچنین سامانه پیش فروش ساختمان باید ظرف مدت سه ماه از تاریخ تصویب این قانون با مسئولیت سازمان ثبت اسناد و املاک کشور و  همکاری وزارت راه و شهرسازی و وزارت کشور راه‌اندازی و اجرا شود.

نماینده سبزوار در مجلس عنوان کرد:در صورت تصویب نهایی این طرح،‌ موارد امکان فسخ معامله از سوی طرفین قرارداد و چگونگی اعمال حق فسخ و اقدامات پس از فسخ و همچنین تعیین خسارات ناشی از فسخ معامله باید به صورت مشخص تعیین شود .

محبی نجم آبادی با بیان اینکه مجلس یازدهم به دنبال ساماندهی بازار مسکن است، اظهار داشت: طرح های از جمله مالیات بر خانه های خالی که به تصویب نمایندگان رسید و یا طرح ساماندهی مسکن و طرح پیش فروش ساختمان برای ساماندهی و جلوگیری از آشفتگی بازار مسکن است که نمایندگان در حال پیگیری آنها هستند.

انتهای پیام/ خبرگذاری تسنیم

پیام بگذارید